Official Site of the Fairmont High School Cardinal Athletic Teams - Fairmont, MN

Specialty Care 507.238.4949
Primary Care 507.238.9533

Past Cardinal Scores History
2020-2021 SEASON 2019-2020 SEASON 2018-2019 SEASON
2017-2018 SEASON 2016-2017 SEASON 2015-2016 SEASON
2014-2015 SEASON 2013 - 2014 SEASON 2012 - 2013 SEASON
2011- 2012 SEASON 2010- 2011 SEASON 2009- 2010 SEASON
2008- 2009 SEASON 2007- 2008 SEASON 2006 - 2007 SEASON

 

2020 - 2021 CARDINALS SCORES
FALL SEASON WINTER SEASON SPRING SEASON
NOV 16 - NOV 21
FOOTBALL(2-3)
Cards 35, Watertown Mayer 6
VOLLEYBALL(1-8)
Waseca 3, Cards 0
Pipestone 3, Cards 0

-----------------------------

NOV 9 - NOV 14
FOOTBALL(1-3)
JCC 22, Cards 7
VOLLEYBALL(1-6)
Cards 3, St Peter 0
St James 3, Cards 2


-----------------------------

NOV 2 - NOV 7
FOOTBALL(1-2)
St Peter 14, Cards 13
VOLLEYBALL(0-5)
Waseca 3, Cards 2
New Ulm 3, Cards 0


-----------------------------

OCT 28 - NOV 3
FOOTBALL(1-1)
Cards 42, New Ulm 20
VOLLEYBALL(0-3)
St Peter 3, Cards 1
BEA 3, Cards 2


-----------------------------

OCT 19 - OCT 24
FOOTBALL(0-1)
Marshall 30, Cards 27
VOLLEYBALL(0-1)
St James 3, Cards 1


-----------------------------

SEP 28 - OCT 3
G-X COUNTRY(10-0)
St Peter Invite - 1st
Cards 27, Waseca 35,
St Peter 73
B-X COUNTRY
(6-4)
St Peter Invite - 2nd
Waseca 18, Cards 43,
St Peter 63

GIRLS SOCCER(4-2-1)
Cards

GIRLS TENNIS(5-3)
Cards

BOYS SOCCER(0-5-2)
Cards

-----------------------------

SEP 21 - SEP 26
all events cancelled

-----------------------------

SEP 14 - SEP 19
G-X COUNTRY(8-0)
BEA INVITE - 1st
Cards 16, JCC 47, BEA 75
B-X COUNTRY
(5-3)
BEA INVITE - 2nd
JCC 24, Cards 34, BEA 77

GIRLS SOCCER(4-2-1)
Cards 2, Marshall 0
Cards 4, New Ulm 0

GIRLS TENNIS(5-3)
Cards 6, River Valley 1
BEA 6, Cards 1

BOYS SOCCER(0-5-2)
Marshall 2, Cards 0
New Ulm 1, Cards 0

----------------------------

SEP 7 - SEP 12
G-X COUNTRY(6-0)
St Peter INVITE - 1st
Cards 19, St Peter 53, BEA
B-X COUNTRY
(4-2)
St Peter INVITE - 1st
Cards 28. St Peter 29

GIRLS SOCCER(2-2-1)
Cards 9, New Ulm 1
Cards 1, St Peter 1 OT

GIRLS TENNIS(4-2)
St Peter 4, Cards 3
BEA 5, Cards 2

BOYS SOCCER(0-3-2)
Cards 4, New Ulm 4 OT
St Peter 3, Cards 1

----------------------------

AUG 31 - SEP 5
G-X COUNTRY(4-0)
BEA INVITE - 1st
Cards  15; 2. St. James 48; 3. Blue Earth Area 83
B-X COUNTRY
(2-2)
BEA INVITE - 2nd
St. James Area 19; 2. Cards 44; 3. BEA 75

GIRLS SOCCER(1-2)
Cards 12, Worthington 0
St Peter 2, Cards 1

GIRLS TENNIS(3-0)
Cards 7, River Valley 0
Cards 7, New Ulm 0

BOYS SOCCER(0-2-1)
Worthington 5, Cards 1
Cards 1, St Peter 1 OT

----------------------------

AUG 24 - AUG 29
G-X COUNTRY(2-0)
Cards 17, St Peter  54, St James  65
B-X COUNTRY(1-1)
St James 21, Cards  43, St Peter  74

GIRLS SOCCER(0-1)
Waseca 2, Cards 0

GIRLS TENNIS(2-0)
Cards 7, New Ulm 0
Cards 6, River Valley 1

BOYS SOCCER(0-1)
Waseca 3, Cards 0
MAR 15 - MAR 20
WRESTLING(28-2)
STATE AA MEET - 3rd tie
Dassel-Cokato/Litch 41, Bulls 23
STATE AA INDVIDUAL MEET
126 Jaxson Rohman - 1st
138 Lucas Jagodzinske - 4th
145 Connor Simmonds - 4th
160 Blake Jagodzinske - 4th
GYMNASTICS(10-1)
STATE INDIVIDUAL MEET
Sabrina Segar
9th all-around 36.4
27th bars 8.4
6th beam 9.225
19th vault - 9.4
7th floor 9.375

----------------------------------

MAR 8 - MAR 13
WRESTLING(28-1)
SECTION 2-3AA INDV
Champions -
126 Jaxson Rohman
138 Lucas Jagodzinske
145 Connor Simmonds
160 Blake Jagodzinske true-2nd
120 Jesse Potts 4th
132 Kain Sanders 4th
152 Carver Rohman 6th
170 Gage Cyphers 6th
G BASKETBALL(13-6)
SECTION PLAYOFF
Cards 62, NHREG 42
Waseca 55, Cards 44
B BASKETBALL(7-11)
SECTION PLAYOFF
Cards 66, JCC 58
Pipestone 64, Cards 57
GYMNASTICS(10-1)
SECTION MEET - 2nd
Worthington 143.050, Magic 133.150, JCC 132.6, Redwood Valley 131.250, Luverne 129.550, Windom/ML 124.525, Pipestone 120.4 and Marshall 117.075
BOYS HOCKEY(0-18)
SECTION PLAYOFF
Luverne 9, Cards 4
GIRLS HOCKEY(5-13)
SECTION PLAYOFF
Mkto East/Loyola 7, Cards 1

----------------------------------

MAR 8 - MAR 13
WRESTLING(28-1)
SECTION 2-3AA
Red Bulls 74, Luverne 0
Red Bull 53, New Ulm 18
Bulls 59, Dawson B/LP/M 15
Section Championship
Bulls 39, TCU 28
G BASKETBALL(12-5)
Cards 35, BEA 22
Cards 56, Redwood Valley 51
Cards 60, New Ulm 26
B BASKETBALL(6-10)
BEA 72, Cards 36
MCW 72, Cards 68
Redwood valley 82, Cards 60
GYMNASTICS(10-1)
Magic 139.7, Waseca 128.95
Magic 137.475, JCC 131.75
BOYS HOCKEY(0-17)
Worthington 5, Cards 2
Luverne 5, Cards 2
MN River 7, Cards 1
GIRLS HOCKEY(5-12)
Cards 7, Morris/Benson 0
Luverne 7, Cards 0
MN River 3, Cards 0

----------------------------------

MAR 1 - MAR 6
WRESTLING(24-1)
Red Bulls 31, JCC 29
Bulls 58, Pipestone 14
Bulls 57, St Peter 19
Bulls 54, Worthington 21
Bulls 67, LCWM 3
G BASKETBALL(9-5)
Cards 59, St James 39
Cards 29, Luverne 27 OT
Worthington 35, Cards 30
B BASKETBALL(6-7)
Cards 74, Windom 73
Luverne 83, Cards 50
New Ulm 71, Cards 63
GYMNASTICS(8-1)
Magic 133.025, Waseca 124.35
Magic 137.5, St. Peter 132.75 
BOYS HOCKEY(0-14)
Redwood Valley 6, Cards 2
Luverne 11, Cards 2
GIRLS HOCKEY(4-10)
Minnesota River 4, Cards 1
Luverne 12, Cards 0

----------------------------------

FEB 22 - FEB 27
WRESTLING(19-1)
Red Bulls 80, St James 0
Red Bulls 47, Marshall 15
Red Bulls 60, Ne Ulm 15
G BASKETBALL(7-4)
Cards 51, St Peter 42
Cards 57, GHEC/T/ML 23
B BASKETBALL(5-5)
Cards 68, St James 59
Worthington 67, Cards 47
GYMNASTICS(6-1)
Magic 136.375, BEA 128.15
BOYS HOCKEY(0-12)
Redwood Valley 7, Cards 6
Windom 7, Cards 3
GIRLS HOCKEY(4-8)
Cards 7, Morris/Benson 1
Windom 4, Cards 2

----------------------------------

FEB 15 - FEB 20
WRESTLING(16-1)
Red Bulls 54,Waseca 13
Red Bulls 44, BEA 30
Red Bull 45, Tri City United 26
G BASKETBALL(5-4)
Cards 62, New Ulm 40
B BASKETBALL(4-4)
Cards vs New Ulm Postponed
GYMNASTICS(5-1)
Magic 135.375, St Peter 133.25
Magic 136.525, St James 99.15
BOYS HOCKEY(0-10)
Windom 16, Cards 2
Lourdes/Dover 9, Cards 2
GIRLS HOCKEY(3-7)
Windom 8, Cards 2
Lourdes/Dover 9, Cards 1

----------------------------------

FEB 8 - FEB 13
WRESTLING(13-1)
Red Bulls 57, Medford 15
Red Bulls 84, Madelia/T/ML
Red Bulls 57, Medford 15
Red Bulls  51, RRC/WWG 19
G BASKETBALL(4-4)
Cards 37, Waseca 34
Waseca 40, Cards 35
B BASKETBALL(4-4)
Waseca 83, Cards 46
St Peter 62, Cards 50
GYMNASTICS(3-1)
Magic 133.15, New Ulm 132.025
BOYS HOCKEY(0-8)
LaCrescent 6,  Cards 4
Marshall 8, Cards 1
GIRLS HOCKEY(3-5)
Marshall 2, Cards 0
Minnehaha 9, Cards 0

----------------------------------

FEB 1 - FEB 6
WRESTLING(9-1)
Red Bulls 51, Morris Area 21
Kasson M 36, Red Bulls 33
G BASKETBALL(3-3)
Cards 59, NHREG 47
St Peter 53, Cards 25
B BASKETBALL(4-2)
Cards 62, NHREG 41
Cards 68, St Peter 62
GYMNASTICS(2-1)
Magic
BOYS HOCKEY(0-6)
New Ulm 9, Cards 0
Marshall 8, Cards 4
GIRLS HOCKEY(3-3)
New Ulm 5, Cards 0
Marshall 1, Cards 0

----------------------------------

JAN 25 - JAN 30
WRESTLING(8-0)
Red Bulls 42, BEA 27
Red Bulls 71, St Peter 0
Red Bulls 81, Luverne 0
Red Bulls 73, Windom/ML 0
G BASKETBALL(2-2)
Cards 69, JCC 49
BEA 34, Cards 31
B BASKETBALL(2-2)
BEA 64, Cards 49
Pipestone 53, Cards 39
GYMNASTICS(2-1)
Magic 132.55, BEA 125.575
Magic 133.025, St James 103.1
BOYS HOCKEY(0-4)
New Ulm 15, Cards 0
Waseca 9, Cards 1
GIRLS HOCKEY(3-1)
Cards 9, Waseca 0
New Ulm 4, Cards 0

----------------------------------

JAN 18 - JAN 23
WRESTLING(4-0)
Red Bulls 44, TMB/WWG 24
Red Bulls 68, St. Clair-Loyola 12
Red Bulls 58, RRV 24
Red Bulls 66, Luverne 3
G BASKETBALL(1-1)
Cards 56, St James 28
LCWM 62, Cards 43
B BASKETBALL(2-0)
Cards 74, St James 68
Cards 73, JCC 50
GYMNASTICS(0-1)
New Ulm 133.15, Magic 132.025
BOYS HOCKEY(0-2)
Worthington 7, Cards 4
Waseca 12, Cards 4
GIRLS HOCKEY(2-0)
Cards 4, Worthington 1
Cards 7, Waseca 1
MAY 31 - JUN 5
Boys Track(56-3)
Section 2A Meet Mankato - 2nd
Belle Plaine 91; 2. (tie) Cards, Sibley East 66s; 4. Holy Family Catholic 46.5; 5. St. James 42; 6. LCWM-Nicollet 41; 7. Maple River 32.5; 8. TCU 28.5; 9. BEA 28; 10. GFW 26; 11. (tie) Loyola/Cleveland, LSH 24s; 13. (tie) NYA, Watertown-Mayer, Mayer Lutheran 23s; 16. JWP 21; 17. USC 19; 18. Lester Prairie 16; 19. St. Clair/Immanuel Lutheran 15; 20. GSL 13; 21. MCW 12; 22. River Valley 10; 23. MVL 7.5; 24. Madelia/Truman/ GHEC/Martin Luther 5; 25. NRHEG 4; 26. Southwest Christian 1; 27. WEM 1
Girls Track(58-1)
Section 2 Meet Mankato - 2nd
Belle Plaine 128.50; 2. Cards 118.50; 3. GSL 52.50; 4. BEA 43; 5. JWP 42; 6. LCWM/Nicollet 40; 7. WEM36; 8. Southwest Christian 30; 9. St. Clair/Immanuel Lutheran 24; 10. MCW 23; 10. MVL 23; 12. River Valley 19; 13. TCU 18; 13. NYA 18; 15. Lester Prairie 17; 16. Sibley East 15; 17. HFC 14; 18. G-F-W 11; 19. St James 6.50; 20. LSH 6; 20. Mayer Lutheran 6; 22. USC 5; 23. Maple River 4; 23. NRHEG 4 

Girls Golf(8-0)
Section 2AA Meet - Day 2 - 1st
Cards 351-370-721; 2. St. Peter 365-359-724; 3. SW Christian 382-390-772; 4. LSH 381-407-788
7. Solveig Senf 87-89-176
8. Anika Haugen 83-97-180
9. Maggy Totzke 90-91-182
11. Brynn Gustafson 91-94-185
14. Bailey Martinson 99-96-195
25. Lauren Davis 105-102-207
Boys Golf(5-4)
State Meet 6/15 - 16
Brock Lutterman

----------------------------

MAY 31 - JUN 5
Boys Track(32-2)
Section 2A Sub-Section 5 Meet - 1st
Cards 199.5; 2. Maple River 144; 3. BEA 127; 4. NRHEG 67; 5. USC 56.5; 6. MCW 49;
7. MaTru/GHEC/M Luther 40
Girls Track(36-0)
Section 2A Sub-Section 5 Meet - 1st
Cards 286; 2. BEA 129; 3. MCW 74; 4. NRHEG 65; 5. USC 60; 6. Ma/TrU/GHEC/M Luther 35;
7. Maple River 30

Softball(7-15)
Section 2AA Playoffs
Cards 11, Medford 3
LSH 10, Cards 0
Cannon Falls 2, Cards 0
Baseball(14-10)
Section 3AA Playoffs
Luverne 8, Cards 5
Paynesville 3, Cards 2
Boys Tennis(9-8)
Section 1A Individual
Lourdes’ Leeser/Blissenbach 7-5, 6-4 over Cards Klanderud/Komaragiri
3rd place
Cards Klanderud/Komaragiri 6-0, 6-2 over SJs Rivera/Gutierrez
Girls Golf(8-0)
Section 2AA Meet - Day 1
Cards 351, St Peter 365, LSH 381, SW Christian 382
Haugen 42-41-83
Senf  44-43-87
Totzke 45-45 90
Gustafson 45-46-91
Boys Golf(5-4)
Section 3AA Meet - Day 1
NLS 310, Minnewaska 311, Marshall 332, Luverne 332, Redwood Valley 332, CardS 333
Individual - Day 1
Lutterman 39-37-76
Moeller 40-41-81
Individual - Day 2
Lutterman 37-39-76 - 5th State Qualifier
Moeller 34-43-77 - 12th

----------------------------

MAY 24 - MAY 29
Boys Track(26-2)
Card Triangular - 1st
Cards 103; 2. LCWMt 69; 3. Mad/Tru/GHEC/ML 11
BSC MEET - 2nd
Waseca 234; 2. Cards 198; 3. Jackson County Central 114; 4. Luverne 103
Girls Track(30-0)
Card Triangular - 1st
Cards 136; 2. LCWM 42; 3. Mad/Tru/GHEC/Martin Luther 7
BSC MEET - 1st
Cards 224; 2. Luverne 201; 3. Waseca 153.5; 4. JCC 83.5

Softball(6-13)
Cards 11, JCC 6
Baseball(14-8)
Cards 7, Albert Lea 6
Cards 2, JCC 1
JCC 6, Cards 5
Section 3AA Playoffs
Cards 11, TMB 1
Cards 10, JCC 0
Boys Tennis(9-8)
Section 1A Team
Cards 4, Waseca 3
Schaeffer Academy 7, Cards 0
Section 1A Individual
Cards Klanderud/Komaragiri 6-0, 6-0 over Waseca’s Osweiler/Hunter
K/K  7-5, 6-2 over BEAs Frundt/Johnson
SJs Rivera/Gutierrez 6-1, 6-0 over Cards Quist/N Vetter
BEAs Frundt  7-6 (7-2), 6-0 over Cards Fortuune
Waseca's Deutsch 6-0, 6-2 over Cards P Vetter
Girls Golf(8-0)
BSC MEET - 1st
Cards 373; 2. St. Peter 388; 3. Redwood Valley 391; 4. Luverne 420; 5. Jackson County Central 425; 6. Marshall 428; 7. Worthington 440; 8. New Ulm 446; 9. Waseca 452; 10. Blue Earth Area 455; 11. Windom Area 463. Incomplete: Pipestone Area
Boys Golf(5-4)
BSC MEET - 2nd
Blue Earth Area 324; 2. Cards 327; 3. St. Peter 332; 4. Marshall 343; 5. Redwood Valley 352; 6. Jackson County Central 354; 7. New Ulm 360; 8. Luverne 364; 9. Waseca 368; 10. Windom Area 372; 11. Worthington 389; 12. Pipestone Area 395

----------------------------

MAY 17 - MAY 22
Boys Track(22-1)
ST PETER INVITE - 2nd
St Peter 94, Cards 83, Waseca 64, BEA 31
Girls Track(25-0)
ST PETER INVITE - 1st
Cards 127, St Peter 62, Waseca 46, BEA 37

Softball(5-13)
Marshall 6, Cards 4
Marshall 8, Cards 2
MCW 13, Cards 2
Baseball(10-7)
Cards 11, Belle Plaine 2
Boys Tennis(9-8)
Mankato West 6, Cards 1
Girls Golf(8-0)
Cards 179, St Peter 185, JCC 189, New Ulm 195, BEA 205, Waseca 213
Boys Golf(5-4)
Cards 161, T/GHEC/ML241

----------------------------

MAY 17 - MAY 22
Boys Track(22-1)
ST PETER INVITE - 2nd
St Peter 94, Cards 83, Waseca 64, BEA 31
Girls Track(25-0)
ST PETER INVITE - 1st
Cards 127, St Peter 62, Waseca 46, BEA 37

Softball(5-13)
Marshall 6, Cards 4
Marshall 8, Cards 2
MCW 13, Cards 2
Baseball(10-7)
Cards 11, Belle Plaine 2
Boys Tennis(9-8)
Mankato West 6, Cards 1
Girls Golf(8-0)
Cards 179, St Peter 185, JCC 189, New Ulm 195, BEA 205, Waseca 213
Boys Golf(5-4)
Cards 161, T/GHEC/ML241

----------------------------

MAY 10 - MAY 15
Boys Track(20-0)
Card TRIANGULAR - 1st
Cards 90; 2. Worthington 67; 3. Adian/Ellsworth 20
BEA QUAD - 1st
Cards 93; 2. St. Peter 76; 3. Marshall 62; 4. BEA 41
Girls Track(22-0)
Card TRIANGULAR - 1st
Cards 137; 2. Worthington 43; 3. Adrian/Ellsworth 5
BEA Quad - 1st
Cards 142; 2. St. Peter 45.5; 3. Marshall 44; 4. BEA 37.5

Softball(5-10)
Cards 21, Waseca 5
LCWM 9, Cards 1
Baseball(9-7)
Cards 13, MCW 6
Cards 2, BEA 1
Cards 11, Waseca 1
Cards 11, Faribault 8
Boys Tennis(9-7)
Pipestone 3, Cards 3
Cards 5, Stewartville 2
Schaeffer Academy 7, Cards 0
Girls Golf(2-0)
Cards @ BEA 5/18
Boys Golf(4-4)
BEA QUAD - 3rd
BEA 313; 2. USC 340; 3. Cards 342; 4. Albert Lea 346

----------------------------------------------

MAY 3 - MAY 8
Boys Track(16-0)
Cards 105.67, BEA 44.33
CARD TRIANGULAR
Cards 186; 2. Luverne 105; 3. Pipestone 61
Girls Track(16-0)
Cards 128.5, BEA 17.5
CARDS TRIANGULAR
Cards 193; 2. Luverne 135; 3. Pipestone 34

Softball(4-9)
Cards 13, MCW 12
Cards 6, BEA 5
Luverne 7, Cards 3
Baseball(5-7)
Marshall 6, Cards 5
Marshall 9, Cards 0
Boys Tennis(8-5)
Cards 5, BEA 2
Cards 6, Redwood Valley 1
Girls Golf(5-0)
Cards 369; 2. JCC 404; 3. New Ulm 416
BSC MEET - 1st
Cards 394, 2. St Peter, 4. New Ulm 450, 6. BEA 456
Boys Golf(3-2)
Cards 335; 2. Jackson County Central 345; 3. New Ulm 349
BSC MEET - 4th
BEA 317, St. Peter 325, JCC 374, Cards 353, New Ulm 373, Waseca 392

----------------------------------------------

APR 26 - MAY 1
Boys Track(14-0)
WASECA INVITE - 1st
Cards 120; 2. Waseca 108; 3. JCC 55; 4. New Ulm 46; 5. BEA 37
Girls Track(14-0)
WASECA INVITE - 1st
Cards 146; 2. Waseca 94; 3. JCC 62; 4. BEA 36; 5. New Ulm 31.

Softball(2-8)
Cards 17, Windom 5
Windom 10, Cards 0
New Ulm 12, Cards 0
New Ulm 8, Cards 1
St Peter 11, Cards 2
Worthington 7, Cards 0
Baseball(5-5)
Cards 12, Windom 6
Windom 6, Cards 5
Cards 7, St Peter 5
Cards 17, Worthington 8
New Ulm 15, Cards 3
New Ulm 12, Cards 2
Boys Tennis(6-5)
Cards 4, Austin 3
St Peter 4, Cards 3
Girls Golf(0-0)
ST PETER INVITE -1st
Cards 365; 2. St Peter 381;
3. BEA 430; 4. Waseca 432
BIG SOUTH EAST MEET - 2nd
St Peter 185, Cards 195, BEA 222
CARDINAL INVITE - 2nd
St. Peter 359; 2. Cards 386;
3. North Union 390; 4. BEA 416;
5. Worthington 419; 6. Marshall 429; 7. Mankato West 458. Incomplete: Windom, Pipestone
Boys Golf(0-0)
BIG SOUTH EAST MEET - 2nd
BEA 145, Cards 164, New Ulm 168 St Peter 170, JCC 182, Waseca 187
CARDINAL INVITE - 4TH
BEA 312; 2. Minnewaska 326;
3. St. Peter 331; 4. Cards 337;
5. Marshall 354; 6. JCC 355; 7. Windom 375; 8. Worthington 383;
9. North Union 395; 10. Pipestone 403

----------------------------------------------

APR 19 - APR 24
Boys Track(10-0)
MARSHALL QUAD - 1st
Cards 112; 2. Marshall 78; 3. Windom 49; 4. Pipestone 32
Girls Track(10-0)
MARSHALL QUAD - 1st
Cards 138; 2. Marshall 62; 3. Windom 44; 4. Pipestone 28

Softball(1-3)
Cards 16, Waseca 6
Baseball(2-2)
Cards 4, Waseca 1
Luverne 3, Cards 2
Boys Tennis(5-4)
Cards 4, St James 3
New Um 4, Cards 3
Girls Golf(0-0)
NEW PRAUGE INVITE - 2nd
Orono 350, Cards 373 - 12 teams
Boys Golf(0-0)
St Peter Invite - 3rd
St Peter 314; 2. BEA 321; 3. Cards 339; 4. JCC 349; 5. Redwood Valley 354; 6. Waseca 368


----------------------------------------------

APR 12 - APR 17
Boys Track(7-0)
NEW ULM INVITE - 1st
Cards 77; 2. Waseca 73; 3. Redwood Valley 47; 4. Worthington 42; 5. New Ulm 33
Girls Track(7-0)
NEW ULM INVITE - 1st
Cards 108.5; 2. Redwood Valley 60.5; 3. Waseca 53; 4. Worthington 29; 5. New Ulm 2

Softball(0-3)
Worthington 6, Cards 1
St James 5, Cards 0
Baseball(1-1)
Cards 11, Worthington 4
Boys Tennis(4-3)
Waseca 4, Cards 3
Cards 5, Waconia 2
Cards 4, St. James 3
Cotter 4, Cards 3
Girls Golf(0-0)
Cards
Boys Golf(0-0)
Worthington Invite - 1st
Cards
316; 2. JCCl 351; 3. Adrian 361; 4. Windom 366; 5. Pipestone 380; 6. Worthington 386; 7. Hills-Beaver Creek 399; 8. SW MN Christian/Edgerton 434; 9. Heron Lake-Okabena/Fulda 443; 10. MCC 480

----------------------------------------------

MAR 29 - APR 10
Boys Track(3-0)
BEA INVITE - 1st
Cards 82.33; 2. JCC 78.67; 3. Luverne 76; 4. BEA 23
Girls Track(3-0)
BEA INVITE - 1st
Cards
122.7, Luverne 73.3, BEA 39.2, JCC 33.8
Softball(0-1)
St Peter 14, Cards 4
Baseball(0-1)
St Peter 8, Cards 1
Boys Tennis(2-1)
Cards 6, Albert Lea 1
Cards 4, Worthington 3
Luverne 5, Cards 1
Girls Golf(0-0)
WORTHINGTON INVITE - 1st
Cards 391, Lac qui Parle Valley 393, Adrian/Ellsworth, Worthington, Luverne, JCC 468, MCC, SW Christianson/Edgerton
Boys Golf(0-0)
Cards



Sales
507.399.0908
Service
507.399.0
899


BOYS SPORTS
 BASEBALL  |  BASKETBALL  |  CROSS COUNTRY  |  FOOTBALL 
GOLF  HOCKEY  |  SOCCER  |  TENNIS  |  TRACK  |  WRESTLING
GIRLS SPORTS 
BASKETBALL  |  X-COUNTRY  |  GOLF  |  GYMNASTICS  |  HOCKEY

SOCCER  |  SOFTBALL  |  TENNIS  |  TRACK  |  VOLLEYBALL
AREA LINKS
BASEBALL ASSN  |  BOYS B-BALL ASSN  |  GIRLS B-BALL ASSN
 HOCKEY ASSN  |  G-SOFTBALL ASSN  |  ADULT SOFTBALL ASSN

Copyright 2018-19. Fairmont Sports Inc. All Rights Reserved.