fairmontsports.com

Specialty Care 507.238.4949
Primary Care 507.238.9533

Past Cardinal Scores History
2017-2018 SEASON 2016-2017 SEASON 2015-2016 SEASON
2014-2015 SEASON 2013 - 2014 SEASON 2012 - 2013 SEASON
2011- 2012 SEASON 2010- 2011 SEASON 2009- 2010 SEASON
2008- 2009 SEASON 2007- 2008 SEASON 2006 - 2007 SEASON

 

2012 - 2013 Cardinal Scores
FALL SEASON WINTER SEASON SPRING SEASON
OCT 22 - OCT 27
FOOTBALL (5-5)
Sec 3AAA Playoffs
CARDS 48, Belle Plaine 26
Sec 3AAA Playoffs
BEA 29, CARDS 8

CROSS COUNTRY
Section 2A Meet
GIRLS 3rd - 20 teams
BOYS 13th - 17 teams

VOLLEYBALL (11-12)
Sec 3AAA Playoffs
Pipestone 3, CARDS 0

--------------------------------

OCT 15 - OCT 20
FOOTBALL (4-4)
CARDS 45, New Ulm 0

CROSS COUNTRY
BUC Invite
GIRLS 1st
BOYS 3rd

SOCCER - GIRLS (5-10-2)
Section 2A Playoffs
Austin 2, CARDS 0

SOCCER - BOYS (15-4)
Section 2A Playoffs
CARDS 2, St Peter 0
Section 2A Championship
Mankato East 1, Cards 0

TENNIS - GIRLS (10-6)
Section 3A Team Semi
St James 7, CARDS 0

VOLLEYBALL (11-11)
St Peter 3, CARDS 1

--------------------------------

OCT 8- OCT 13
FOOTBALL (3-4)
BEA 33, CARDS 24

CROSS COUNTRY
SCC Meet
GIRLS 2nd
BOYS 5th

SOCCER - GIRLS (5-10-2)
St Peter 4, CARDS 2
Section 2A Playoffs
Austin 2, CARDS 0

SOCCER - BOYS (14-3)
Section 2A Playoffs
CARDS 7, Loyola 4

TENNIS - GIRLS (10-5)
Section 3A team
CARDS 4, Montevideo 3

VOLLEYBALL (8-9)
CARDS 3, St James 0
BEA 3, CARDS 2
Worthington 3, CARDS 1
Pipestone Tourney - 4th
Pipestone 2, CARDS 1
CARDS 2, Austin 1
CARDS 2, Redwood Valley 1
CARDS 2, Luverne 0

--------------------------------

OCT 1 - OCT 6
FOOTBALL (3-3)
CARDS 52, St James 0

CROSS COUNTRY
I-90 Meet
GIRLS 3rd
BOYS 6th

SOCCER - GIRLS (5-9-2)
CARDS 3, Worthington 0
St Peter 4, CARDS 2

SOCCER - BOYS (13-3)
CARDS 3, Worthington 2 OT
St Peter 1, CARDS 0

TENNIS - GIRLS (10-5)
Section 3A team
CARDS 4, Montevideo 3

VOLLEYBALL (7-7)
CARDS 3, Waseca 0

--------------------------------

SEPT 24 - SEPT 29
FOOTBALL (2-3)
St Peter 28, CARDS 20

CROSS COUNTRY
Algona Invite
GIRLS 10th
BOYS 15th

SOCCER - GIRLS (4-8-2)
New Prague 1, CARDS 0
New Ulm 3, CARDS 1

SOCCER - BOYS (12-2)
CARDS 2, New Prague 0
New Ulm 4, CARDS 2

TENNIS - GIRLS (9-5)
CARDS 4, Luverne 3

VOLLEYBALL (6-7)
CARDS 3, New Ulm 0
JCC 3, CARDS 0

--------------------------------

SEPT 17 - SEPT 22
FOOTBALL (2-2)
CARDS 40, Waseca 32

CROSS COUNTRY
Fairmont Invite
GIRLS 4th
BOYS 3rd
Milaca Mega Meet
GIRLS 11th
BOYS 18th

SOCCER - GIRLS (4-6-2)
CARDS 3, Waseca 2
Loyola 2, CARDS 1

SOCCER - BOYS (11-1)
CARDS 5, Worthington 0
CARDS 1, Waseca 0
CARDS 3, SWMC 0

TENNIS - GIRLS (8-5)
CARDS 4, St Peter 3
Waseca 6, CARDS 1
BEA 4, CARDS 3

VOLLEYBALL (5-6)
St Peter3, CARDS 2
BEA 3, CARDS 1

--------------------------------

SEPT 10 - SEPT 15
FOOTBALL (1-2)
SP Central 49, CARDS 19

CROSS COUNTRY
Worthington Invite
GIRLS 4th - 13 teams
BOYS 7th - 11teams

SOCCER - GIRLS (3-4-2)
CARDS 1, Worthington 1 OT
CARDS 2, Faribault 1
St Peter 2, CARDS 0
Albert Lea Invite
Redwing 1, CARDS 0
CARDS 1, Albert Lea 1 OT

SOCCER - BOYS (8-1)
CARDS 5, St Peter 1
Mkto East 3, CARDS 1
Albert Lea Invite
CARDS 2, Marshall 1
CARDS 2, Albert Lea 1

TENNIS - GIRLS (6-2)
CARDS 7, New Ulm 0
CARDS 6, Maple River 1
Mankato West Invite
CARDS 2nd

VOLLEYBALL (5-4)
CARDS 3, St James 0
CARDS 3, Waseca 0

--------------------------------

SEPT 3 - SEPT 8
FOOTBALL (1-1)
Marshall 40, CARDS 14

CROSS COUNTRY
Montgomery Invite
GIRLS 11th - 24 teams
BOYS 22nd - 28 teams

SOCCER - GIRLS (2-3)
Waseca 1, CARDS 0
New Ulm 3, CARDS 1
CARDS @, Loyola 1

SOCCER - BOYS (5-0)
CARDS 3, Waseca 2
CARDS 5, New Ulm 0
CARDS 11, Loyola 0

TENNIS - GIRLS (3-2)
CARDS 5, River Valley 2
St James 7, CARDS 0

Redwood Valley 4, CARDS 3
CARDS 6, MACCRAY 1
CARDS 6, River Valley 1

VOLLEYBALL (3-4)
Marshall 3, CARDS 0
CARDS 3, New Ulm 0
Visitation Tourney
Cards 2, SP Johnson 1
Simley 2, CARDS 0
V-Tourney - Silver
New Life Acad 2, CARDS 0

--------------------------------

AUG 27 - SEPT 1
CROSS COUNTRY
MT Lake Invite Postponed

SOCCER - GIRLS (1-1)
Mkto East 2, CARDS 0

SOCCER - BOYS (2-0)
CARDS 3, SWMC OT

TENNIS - GIRLS (2-1)
CARDS 5, MCW 2
CARDS 4, Worthington 3
USC 5, CARDS 2

FOOTBALL (1-0)
CARDS 47, Worthington 15

VOLLEYBALL (0-1)
MCW 3, CARDS 1

--------------------------------

AUG 19 - AUG 25
CROSS COUNTRY
FMT Early Bird
G - CARDS 2nd
B - CARDS 6th

SOCCER - GIRLS (1-0)
CARDS 3, Austin 1

SOCCER - BOYS (1-0)
CARDS 2, Rochester JM 1

TENNIS - GIRLS (0-0)
CARDS vs USC 8/27

FOOTBALL (0-0)
CARDS vs Worthington 8/31

VOLLEYBALL (0-0)
CARDS vs MCW 8/30


Mar 11 -Mar 16
BOYS BASKETBALL(23-6)
Section 3AA Championship Redwood Valley(24-5) 72,
Cards(23-6) 53

-------------------------------

Mar 4 - Mar 9
BOYS BASKETBALL(23-5)
Sub-Section 3AA - Playoffs
Cards 65, JCC 56
So. Sub-Section Championship
Cards 64, Worthington 57

------------------------------

Feb 25 - Mar 2
BOYS BASKETBALL(21-5)
St Peter 71, Cards 68
Maple River 83, Cards 72
Section 3AA Playoffs
Cards 89, St James 71
GIRLS BASKETBALL(13-13)
Section 3AA Playoffs
MCW 63, Cards 55
WRESTLING(7-9)
State AA Individual Meet
Trevor Schultz 2nd place
(3-1 record)
Joe Weber 2-2 record
Kory Brown 2-2 record
Colton Hines 1-2 record

------------------------------

Feb 18 - Feb 23
BOYS BASKETBALL(20-3)
Cards 75, BEA 60
GIRLS BASKETBALL(12-12)
Cards 49, BEA 36
BOYS HOCKEY(2-19-1)
Section 3A Playoffs
Worthington 2, Cards 0
GIRLS HOCKEY(7-13)
Section 3A Playoffs
Luverne 6, Cards 1
WRESTLING(7-9)
3AA South Sub-Section
Individuals
Trevor Schultz 1st, Joe Weber
1st, Colton Hines 2nd, Kory
Brown 2nd
GYMNASTICS(6-2, SCC 3-2) State A Meet
Rebecca Steen 8th

--------------------------------

Feb 11 - Feb 16
BOYS BASKETBALL(19-3)
Cards 75, Waseca 67
Cards 68, Redwood Valley 59
GIRLS BASKETBALL(11-12) Cards 60, LCWM 26
Cards 61, St James 42
BOYS HOCKEY(2-18-1)
New Ulm 11, Cards 1
Mankato East 6, Cards 1
GIRLS HOCKEY(7-13)
Section 3A Playoffs
Luverne 6, Cards 1
WRESTLING(7-9)
3AA South Sub-Section
Red Bulls 60, TMB/WWG 10
Adrian 64, Red Bulls 6
GYMNASTICS(6-2, SCC 3-2)
Section 3A Meet
Magic 2nd

--------------------------------

Feb 4 – Feb 9
BOYS BASKETBALL(17-3)
Cards 63, Byron 42
Cards 71, New Ulm 58
GIRLS BASKETBALL(9-12)
Cards 56, New Ulm 33
Byron 60, Cards 56 OT
BOYS HOCKEY(2-16-1)
Windom 9, Cards 0
GIRLS HOCKEY(7-12)
Section 3 Playoff
Cards 10 Worthington 2
WRESTLING(6-8)
SCC Meet ����� New Ulm
Blue Earth Area 184.0
St. James Area 170.0
St. Peter 161.0
FMT/MCW Red Bulls 144.5
New Ulm 102.0
Waseca 81.0
GYMNASTICS(6-2, SCC 3-2)
SCC Meet – Welcome
New Ulm 138.575
MCA Magic 134.9
Waseca 133.875
St. Peter 125.5
Blue Earth Area 123.375
St. James 97.7

--------------------------------

JAN 28 - FEB 2
BOYS BASKETBALL(15-3)
Cards 70, St James 40
Cards 64, Pipestone 54
GIRLS BASKETBALL(8-11)
Cards 54, Pipestone 47
Cards 48, St James 36
MVL 60, Cards 52 OT
BOYS HOCKEY(2-15-1)
Cards 5, Redwood Valley 4
GIRLS HOCKEY(6-12)
Waseca 8, Cards 1
WRESTLING(6-8)
Adrian 52, Red Bulls 19
Luverne 36, Red Bulls 30
Red Bull Invite, 7 teams
Red Bulls 5th
GYMNASTICS(6-2, SCC 3-2)
Waseca 131.075, Magic 131.475

--------------------------------

JAN 21 - JAN 26
BOYS BASKETBALL(13-3)
Cards 64, St Peter 59
Cards 75, Ellsworth 55
GIRLS BASKETBALL(6-10)
St Peter 66, Cards 55
Cards 55, Ellsworth 47
BOYS HOCKEY(1-15-1)
Marshall 8, Cards 2
Waseca 5, Cards 3
GIRLS HOCKEY(6-11)
Cards 6, Windom 0
St Peter 4, Cards 2
WRESTLING(6-6)
Worthington 39, Red Bulls 29
Red Bulls 54, Fulda/MCC 23
LCWM 44, Red Bulls 24
Maple River 37, Red Bulls 30
GYMNASTICS(6-1, 3-1 SCC)
New Ulm 137.925
Magic 133.85

-------------------------------

JAN 14 - JAN 19
BOYS BASKETBALL(11-3)
Cards 62, BEA 48
Cards 65, JCC 60
BOYS HOCKEY(1-13-1)
St Peter/LSN 7, Cards 0
Mankato East 6, Cards 0
GIRLS HOCKEY(5-10)
New Ulm 9, Cards 0
GIRLS BASKETBALL(4-9)
Cards 50, Luverne 40
Cards 47, BEA 35
Cards 48, JCC 43
GYMNASTICS(6-0)
Magic 129.475
St James101.0
JCC Invite Magic -
WRESTLING(5-3)
Red Bulls 60, St Clair/Mkto Loyola 10
Red Bulls 42, Madelia/Truman/ML 34
St James 48, Red Bulls 12

-------------------------------

Jan 7 - Jan 12
BOYS BASKETBALL(9-3)
Cards 58, Waseca 56
GIRLS BASKETBALL(2-9)
Waseca 53, Cards 52 2OT
BOYS HOCKEY(1-11-1)
Worthington 4, Cards 1
Luverne 8, Cards 0
GIRLS HOCKEY(5-9)
Cards 7, Worthington 1
Luverne 9, Cards 2
WRESTLING(3-2)
Red Bulls vs St James 1/17
GYMNASTICS(4-0)
Magic 134.475, St Peter 119.675
Magic 134.275, Worthington 132.8
Magic Invite -
JCC 1st - 139.875
Magic 2nd - 134.825
Luverne 3rd - 125

-------------------------------

Dec 31 - Jan 5
BOYS BASKETBALL(8-3)
Cards 74, New Ulm 55

GIRLS BASKETBALL(2-8)
Cards 57, New Ulm 25

GIRLS HOCKEY(4-8)
vs Luverne 1/8

BOYS HOCKEY(1-9-1)
Redwood Valley 4, Cards 3 OT
Becker/Big Lake 7, Cards 1

WRESTLING(3-2)
BEA 49, Cards 23

GYMNASTICS(3-0)
Magic 130.125, Bea 127.45
Faribault Invite, Magic 13th

-------------------------------

Dec 24 - Dec 29
BOYS BASKETBALL(7-3)
Bethany Tourney -
Cards 100, NHREG 42
Cards 65 - St Croix 47
Championship -
Maple River 66, Cards 62

GIRLS BASKETBALL(1-8)
St Cloud Tech Tourney -
Sioux F Roosevelt 58, Cards 47
Rocori 56, Cards 44

BOYS HOCKEY(1-7-1)
River Lakes Touney -
Princeton 17, Cards 1
Morris Benson Area 9, Cards 2
Cards 3, Mkto East 3, OT

GIRLS HOCKEY(4-8)
Schwan Cup Green -
Minehaha 3, Cards 0
Cards 5, Marshall 3
Watertown 6, Cards 4

WRESTLING(3-1)
Fargo Touney -
Cards 29th, 65 teams

-------------------------------
 
Dec 17 - Dec 22
BOYS BASKETBALL(5-2)
Cards 85, St James 79
MCW 48, Cards 45

BOYS HOCKEY(1-5)
Windom 11, Cards 1
New Ulm 9, Cards 3

GIRLS BASKETBALL(1-6)
MCW 52, Cards 43
GYMNASTICS(2-0)
1/3/13 vs BEA

GIRLS HOCKEY(3-6)
Cards 4, Windom 1
Cards 17, Worthington 3

WRESTLING(3-1)
St Peter 41, Red Bulls 21

-------------------------------

Dec 10 - Dec 15
BOYS BASKETBALL(4-1)
Cards 74, USC 52
Cards 72, LCWM 66

BOYS HOCKEY(1-3)
Worthington 7, Cards 2
Luverne 11, Cards 0

GIRLS BASKETBALL(1-5)
Cards 58, Windom 42
St Peter 58, Cards 39

GYMNASTICS(2-0)
Magic 129.625
Windom Area 128.925

GIRLS HOCKEY(1-6)
Cards vs Worthington 12/18

WRESTLING(3-0)
Redwood River Riot Tourney -
Red Bulls 11th

-------------------------------
 
Dec 3 - Dec 8
BOYS BASKETBALL(2-1)
Cards 66, Marshall 63
Worthington 69, Cards 61

GIRLS HOCKEY(1-6)
St Peter 6, Cards 2
New Ulm 11, Cards 1
Cards 5, Marshall 3

BOYS HOCKEY(1-1)
Cards 5, Waseca 2

WRESTLING(3-0)
Cards 54, River Valley 21
Cards 69, Waseca 12
Cards59, New Ulm 15

GYMNASTICS(1-0)
Magic 132.875
Luverne 124.25

GIRLS BASKETBALL(0-4) Worthington 71, Cards 49

-------------------------------

Nov 26 - Dec 1
BOYS BASKETBALL(1-0)
Cards 70, Windom 60

GIRLS HOCKEY(0-4)
Waseca 9, Cards 3
Luverne 8, Cards 1.

BOYS HOCKEY(0-1)
St. Peter/LSH 7, Cards 0

WRESTLING(0-0)
BEA Invite Cards 6th - 10 teams

GYMNASTICS(0-0)
Tuesday, Dec 4, 6:00PM
vs. Luverne

GIRLS BASKETBALL(0-3)
Albert lea 62, Cards 58
Waseca 51, Cards 34
Marshall 64, Cards 43

-------------------------------
 
Nov 12 - Nov 24
GIRLS HOCKEY(0-2)
Albert Lea 11, Cards 0
Marshall 5, Cards 4.
BOYS BASKETBALL(0-0) Saturday, Dec 1, 2012 7:30PM vs. Windom Tuesday
GIRLS BASKETBALL(0-0)
vs. Marshall Fri, Nov 30, 7:30
BOYS HOCKEY(0-0)
Saturday, Dec 1, 1:00PM
vs St. Peter/LSH
WRESTLING(0-0)
Tue, Dec 4 vs. Waseca and
vs. New Ulm
GYMNASTICS(0-0)
Tuesday, Dec 4, 6:00PM
vs. Luverne
JUNE 10 - JUNE 15
GIRLS GOLF
STATE 2AA MEET
Cards 8th
-------------------------------

JUNE 3 - JUNE 8
BASEBALL(22-3 SCC 9-1)
3AA Section Playoffs
Cards 5, Morris Area 3
Luverne 3, Cards 2
Cards Section 3AA Runner-ups
BOYS TRACK State 2A Meet
4x400 Meter Relay Cards 5th
3:27.04, Payton Schlomann,
Evan Ward, Justin Barnes,
Mark Fruechte
GIRLS TRACK
State 2A Meet
Sierra Schultz 100 Meter
Hurdles 5th(15.76)
Triple Jump 8th(34’ 8”). Makenzie Bliesmer
High Jump 9th (5’0”)
BOYS GOLF
\Section 2AA Meet
Cards State Qualifier
Carter Welchlin 5th(38-40-78)
Others Card Scores – Josh Baldus(40-41-81) - Joe Nordquist(49-44-93)
GIRLS GOLF
Section 2AA Meet
1st - Cards 362, Jordan 380,
BEA 410, Belle Plaine 410,
Card Scores -
Lizzie Larson 41-40-81,
Megan Rosol 42-45-87,
Emily Kim 46-50-96,
Elizabeth Kim 49-49-98,
Cassidy Krusemark 55-53-108,
Alyssa Westcott 62-64-126.

------------------------------

MAY 27 - JUNE 1
BASEBALL(21-2 SCC 9-1)
3AA Section Playoffs
Cards 9, Marshall 5
Luverne 4, Cards 3
SOFTBALL(11-11  SCC 5-5)
3AA Section Playoffs
Cards 9, Morris Area 4
New Ulm 11, Cards 4
GIRLS GOLF
Section 2A Sub-Section Meet
Cards 1st, Cards 376,
BEA 400, St. Peter 410,
Waseca 410, Maple River 475,
NRHEG 580
BOYS GOLF
Section 2A Sub-Section Meet
Cards 3rd,  Mankato East 312,
St. Peter 331, Cards 338,
BEA 349, Waseca 366, Maple
River 389, NRHEG 402
BOYS TRACK
Section 2A Meet
Cards 7th
Glencoe-Silver Lake 82.5,
Waseca 85, LSH 64, BEA 56,
Jordan 55, BP/HFC 52,
Cards 48, MTGHECML 46,
MCW 19
GIRLS TRACK
Section 2A Meet
Cards 4th
Belle Plaine/Holy Family
Academy 112.5, BEA 75,
St. Peter 59.5, Cards 53.5
St. James 50, USC 48.25
MCW 45
  
-------------------------------

MAY 20 - MAY 25
BASEBALL(20-1 SCC 9-1)
Cards 12, New Ulm 1
3AA South Sub-Section
Cards 1, BEA 0
Cards 7, Worthington 0
SOFTBALL(10-10  SCC 5-5)
3AA South Sub-Section
Cards 7, Luverne 2
Pipestone 5, Cards 1
Cards 7, Marshall 4
Cards 6, Redwood Valley 1
GIRLS GOLF SCC MEET
Cards 373
Blue Earth Area 400
Waseca 403
St. Peter 408
St. James 445
New Ulm 448
BOYS GOLF SCC MEET
New Ulm 315
Cards 329
St. Peter 338
Waseca 364
Blue Earth Area 365
St. James 391
BOYS TENNIS
Chanhassen 7, Cards 0
SCC Meet – Waseca
1st singles Grant Becker 2nd
4th singles Austin Becker 2nd
Section 2A Team Meet
St. James 5, Cards 2
Section Individuals – St Peter
Grant Becker 3rd -  def HFCs
Sandefur 6-3, 6-4
BOYS TRACK
Section 2A South
Sub-Section 6 Meet
Cards 203, BEA 199,
Madelia/Truman/Granada-
Huntley-East Chain/Martin
Luther 150, St. James 142,
MCW 109  
GIRLS TRACK
Section 2A South -
Sub-Section 6 Meet
Cards 251, BEA 163
St. James 161, MCW125
Madelia/Truman/Granada-
Huntley-East Chain/Martin
Luther 95

------------------------------

MAY 13 - MAY 18
BASEBALL(16-1 SCC 8-1)
Cards 6, St Peter 4 – 8 inn
Cards 8, St Peter 5
Cards 7, Waseca 1
Cards 8, LCWM 0
Sibley East Tourney -
Cards 8, Sibley East 2
Cards 8, Nicollet 3
GIRLS GOLF
Cards 385, St Peter --- (18)
Cards 191, Waseca 212 – (9)
Fmt Tri – Cards 191
St. James 219
New Ulm 235  
BOYS GOLF
Cards 359, St Peter 363 – (18)Cards 177, Waseca 184 – (9)
Fmt Tri - New Ulm 160
Cards 178
St. James 212  
SOFTBALL(7-9  SCC 5-5)
Cards 8, St Peter 7
Waseca 7, Cards 3
BOYS TENNIS(2-11 SCC 2-2)
Worthington 4, Cards 3
Albert Lea 5, Cards 2
St Peter 6, Cards 1
BOYS TRACK
Fairmont Invite
Cards 140,
Loyola 66,
New Ulm 58,
BEA 4
SCC Meet -
Waseca 144.5
Cards 103.5
St. Peter 90
Blue Earth Area
89 New Ulm 66
St. James 48  
GIRLS TRACK
Fairmont Invite
Cards 186,
New Ulm 60,
Loyola 18
SCC Meet -
Cards 142
Blue Earth Area 116
St. Peter 102
Waseca 92
St. James Area 86.5
New Ulm 17

-------------------------------

MAY 6 - MAY 11
BASEBALL(10-1 SCC 5-1)
Cards 6, Marshall 1
Cards 10, BEA 3
Cards 14, BEA 4
Cards 2, St James 1
St James 4, Cards 0
Cards 5, New Ulm 1
Cards 6, Worthington 1
SOFTBALL(6-8 SCC 4-4)
Cards 13, BEA 2
Cards 15, BEA 0
Cards 5, St James 1
Cards 9, St James 4
Cardinal Invite – Cards 2nd
Howard Lake 19 Cards 15
Cards 14, LCWM 2
Cards 19, ML/GHEC 6
BOYS TRACK
New Ulm Invite Cards 1st
2AA Section True Team
Cards 5th
GIRLS GOLF
MKTO West 385, Cards 401
Cards 373 BEA 424
Card Invite Cards 2nd
BOYS GOLF
Cards 326, BEA 365
Jordan Invite Cards 4th
Cards Invite Cards 2nd
BOYS TENNIS(2-8 SCC 2-2)
Luverne 6, Cards 1
Mound Westonka 6, Cards 1
GIRLS TRACK
New Ulm Invite Cards 1st
2AA Section True Team
Cards 3rd

-----------------------------

APR 29 – MAY 4
BASEBALL(4-0 SCC 1-0)
Cards 17, Waseca 2
Cards 7, Luverne 4
SOFTBALL(0-7 SCC 0-4)
MCW 5, Cards 4
New Ulm 6, Cards 0
Waseca 5, Cards 4
New Ulm 11, Cards 1
BOYS TENNIS(2-4 SCC 2-2)
Cards 6, BEA 1
St James 7, Cards 0
GIRLS GOLF(2-0)
St Peter Invite
Cards 1st
GIRLS TRACK(11-1 SCC 4-0)
Sentinel Relays cancelled
New Ulm Invite
Cards181
Springfield/CMC 68
Minnesota Valley Lutheran 61
Windom Area 22 New Ulm 19
BOYS TRACK(10-2 SCC 3-1)
Sentinel Relays cancelled
New Ulm Invite
Cards 116
Minnesota Valley Lutheran 94
New Ulm 70
Windom Area 53
Springfield/CMC 20
BOYS GOLF(1-0)
Cards 186, Hermantown 196
St Peter Invite – Cards 1st

-------------------------------

APR 22 - APR 27
BASEBALL(2-0 SCC 0-0)
Cards 9, JCC 3
Cards 9, MCW 2
SOFTBALL(0-3 SCC 0-1)
St Peter 10, Cards 1
BOYS TENNIS(1-3 SCC 0-1)
Waseca 7, Cards 0
Mankato East 5, Cards 2
GIRLS GOLF(2-0)
Cards 387, Mankato East 438 New Ulm Invite
Cards 1st
GIRLS TRACK(7-1 SCC 3-0)
Fairmont 5 team meet
Cards 139, St. James 85
JCC 54,  MCW 54, WEM 42
BOYS TRACK(6-2 SCC 2-1)
Fairmont 5 team meet
Cards 150, St. James 56
JCC 89, MCW 54, WEM 25

-------------------------------

APR 15 - APR 20
BOYS TRACK(2-2)
Luverne 67
Waseca 60
Cards 59
GIRLS TRACK(3-1)
Luverne 75.5
Cards 65
Waseca 45.5
GIRLS SOFTBALL(0-2)
JCC 6, Cards 2
BOYS TENNIS(1-1)
Spirit Lake 4, Cards 3

-------------------------------

APR 1 - APR 6
BOYS TRACK(2-0)
Cards 105
St Peter 43
MCW 37
GIRLS TRACK(2-0)
Cards 72
St Peter 52.5
MCW 53.5
GIRLS SOFTBALL(0-1)
Worthington 3, Cards 1
BOYS TENNIS(1-0)
Cards 4, New Ulm 3



Steven E. Pierce
Certified Public Accountant
51 Downtown Plaza
(507) 238-4304



BOYS SPORTS | BASEBALL | BASKETBALL | CROSS COUNTRY | FOOTBALL | GOLF | HOCKEY | SOCCER | TENNIS | TRACK | WRESTLING

GIRLS SPORTS | BASKETBALL | X-COUNTRY | GOLF | GYMNASTICS | HOCKEY | SOCCER | SOFTBALL | TENNIS | TRACK | VOLLEYBALL

CARD LINKS | BASEBALL ASSN | B-BASKETBALL ASSN | G-BASKETBALL ASSN | HOCKEY ASSN | SOFTBALL ASSN | LIVE BROADCASTS


Copyright 2015 - 2016. Fairmont Sports Inc. All Rights Reserved.